waves
Woman doctor

Kinesiotaping / Medical taping

Woman doctor

Metoda polegająca na aplikacji na skórze elastycznego plastra o specjalnej strukturze, właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry. Taping jest stosowany w terapii dolegliwości stawowych, mięśniowo-powięziowych, układu limfatycznego i nerwowego. W zależności od sposobu i miejsca aplikacji redukuje m.in. ból mięśni i stawów, obrzęk po stłuczeniach i urazach, przyspiesza gojenie blizn i wspomaga pracę mięśni, w konsekwencji koryguje niewłaściwe ustawienie stawu. Jest często stosowany w fizjoterapii sportowej oraz rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej oraz w okresie ciąży i połogu. Jego największą zaletą jest działanie przez całą dobę (wodoodporny i przepuszczalny dla powietrza), jest więc kontynuacją terapii i ćwiczeń wykonanych w gabinecie.

Kinesiotaping to metoda polegająca na aplikacji na skórze elastycznego plastra o specjalnej strukturze i właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry.

Kinesiotaping jest niezwykle skuteczny w terapii dolegliwości stawowych, mięśniowo-powięziowych, układu limfatycznego i nerwowego

W zależności od sposobu i miejsca aplikacji, kinesiotaping redukuje ból mięśni i stawów, zmniejsza obrzęk po stłuczeniach i urazach, przyspiesza gojenie blizn, wspomaga pracę mięśni, a w konsekwencji koryguje niewłaściwe ustawienie stawu. Prawidłowo naklejony, skutecznie działa przez całą dobę i pomaga w rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej, fizjoterapii sportowej, w dolegliwościach w ciąży i okresie połogu.

Informacje praktyczne

Szanowni Państwo skierowanie na rehabilitację w OrtoRehaSport jest niezbędne tylko po zabiegach ortopedycznych.

Na rehabilitację należy przybyć kilka minut przed rozpoczęciem terapii, zabrać luźny strój sportowy, obuwie zmianowe oraz ręcznik. Rehabilitacja dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla skuteczności leczenia i jego trwałych efektów ważna jest konsekwencja, która polega na możliwie najlepszym wykorzystaniu zarówno swoich możliwości, ale także czasu i umiejętności terapeuty.

waves

Wskazania

Specjalizujemy się w leczeniu zachowawczym, po zabiegach ortopedycznych, w przygotowaniu przedoperacyjnym, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, oraz prewencji dolegliwości bólowych.

Man doctor

Nasz zespół

W OrtoRehaSport Państwa leczeniem zajmie się zespół specjalistów.

czytaj wiecej

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

PODGÓRZE DUCHACKIE:
Łużycka 70a/1
30-693 Kraków

ŚRÓDMIEŚCIE:
Dwernickiego 8/1
31-530 Kraków

BRONOWICE:
Zarzecze 136a
Kraków 30-134

NOWA HUTA:
os Niepodległości 2
31-861 Kraków


kontakt@ortorehasport.com
tel.: 515 29 49 49
tel.:

Znajdziesz nas na facebook'u

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Orto Reha SPORT 2019.

Skontaktuj się: 515 29 49 49 | facebook