Zadzwoń

515 29 49 49

Igłoterapia punktów spustowych

Efektywna terapia stosowana w leczeniu bólu mięśniowo-powięziowego jako uzupełnienie terapii punktów spustowych. Aplikowane są igły akupunkturowe o średnicy 0,3mm. 

Celem terapii jest precyzyjne umiejscowienie igły w punkcie spustowym lub napiętym paśmie mięśniowym, gdzie w konsekwencji na drodze odruchowej dochodzi do jego rozluźnienia i zmniejszenia dolegliwości bólowych. Zabieg igłowania suchego często łączy się z terapią manualną i fizykoterapią.

W Orto Reha SPORT igłoterapia punktów spustowych wykonywana jest przez wykwalifikowanych terapeutów zgodnie z obowiązującymi procedurami. 

Fizjoterapeuta podczas zabiegu igłoterapii punktów spustowych wprowadza jałową igłę akupunkturową jednorazowego użytku, po uprzednim zdezynfekowaniu skóry pacjenta. 

Przed rozpoczęciem terapii pacjent jest in formowany o wszystkich wskazaniach, przeciwskazaniach i ewentualnych skutkach ubocznych terapii punktów spustowych

Pozostałe metody

Igłoterapię punktów spustowych stosuje się we wszelkiego rodzaju dolegliwościach ze strony układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno o charakterze miejscowym, na przykład

  • bóle kręgosłupa,
  • bóle stawów,
  • bólach rzutowanych np bólach głowy.
 

Igłoterapia punktów spustowych stosowana jest również w leczeniu blizn, w celu poprawy ich elastyczności i umożliwienia i zwiększenia skuteczności rehabilitacji po urazach i zabiegach.

Podsumowując, igłoterapia punktów spustowych w Orto Reha SPORT jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia różnorodnych problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. 

Dzięki starannie przeprowadzonej procedurze i profesjonalnemu podejściu terapeutów, pacjenci mogą oczekiwać szybkiej ulgi w dolegliwościach bólowych oraz poprawy ruchomości. 

Warto podkreślić, że integracja tej metody z innymi formami terapii umożliwia osiągnięcie optymalnych rezultatów w procesie leczenia i rehabilitacji.