Zadzwoń

515 29 49 49

Kinesiotaping / Medical taping

Metoda polegająca na aplikacji na skórze elastycznego plastra o specjalnej strukturze, właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry. Taping jest stosowany w terapii dolegliwości stawowych, mięśniowo-powięziowych, układu limfatycznego i nerwowego. 

W zależności od sposobu i miejsca aplikacji redukuje m.in. ból mięśni i stawów, obrzęk po stłuczeniach i urazach, przyspiesza gojenie blizn i wspomaga pracę mięśni, w konsekwencji koryguje niewłaściwe ustawienie stawu. Jest często stosowany w fizjoterapii sportowej oraz rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej oraz w okresie ciąży i połogu. Jego największą zaletą jest działanie przez całą dobę (wodoodporny i przepuszczalny dla powietrza), jest więc kontynuacją terapii i ćwiczeń wykonanych w gabinecie.

Kinesiotaping to metoda polegająca na aplikacji na skórze elastycznego plastra o specjalnej strukturze i właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry.

 

Pozostałe metody

Kinesiotaping jest niezwykle skuteczny w terapii dolegliwości stawowych, mięśniowo-powięziowych, układu limfatycznego i nerwowego

W zależności od sposobu i miejsca aplikacji, kinesiotaping redukuje ból mięśni i stawów, zmniejsza obrzęk po stłuczeniach i urazach, przyspiesza gojenie blizn, wspomaga pracę mięśni, a w konsekwencji koryguje niewłaściwe ustawienie stawu. 

Prawidłowo naklejony, skutecznie działa przez całą dobę i pomaga w rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej, fizjoterapii sportowej, w dolegliwościach w ciąży i okresie połogu.

Kinesiotaping, wykorzystując plastry o wyjątkowej elastyczności i przyczepności, imituje teksturę i rozciągliwość skóry człowieka, co pozwala na zachowanie pełnego zakresu ruchów. Poprzez mechanizm podnoszenia naskórka, metoda ta zwiększa przestrzeń podskórną, co może przyczyniać się do lepszego przepływu krwi i limfy, minimalizując tym samym obrzęki oraz przyspieszając procesy regeneracyjne w tkankach. Specyficzne techniki nakładania plastrów pozwalają na docelową stymulację określonych grup mięśniowych lub zwiększenie stabilności stawów, co jest istotne w zapobieganiu kontuzjom oraz w trakcie rehabilitacji. Wpływ tapingu na system nerwowy może także przynieść ulgę w przewlekłym bólu poprzez modulowanie sygnałów bólowych przesyłanych do mózgu. Ponadto, elastyczne plastry są przyjazne dla skóry i mogą być noszone przez kilka dni, co sprawia, że metoda ta jest niezwykle wygodna i efektywna jako uzupełnienie tradycyjnych form terapii.