waves
Woman doctor

Rehabilitacja sportowa / pourazowa

Metody rehabilitacji OrtoRehaSport

Wykonujemy badania zorientowane na konkretne problemy, aby zaplanować leczenie i ostatecznie objąć szerokim wachlarzem możliwości zabiegów.

Fizjoterapia to zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na różne bodźce. Fizjoterapeuta w Orto Reha SPORT jest niezależnym specjalistą, jak również członkiem zespołu specjalistów wśród których wchodzą również ortopedzi, chirurdzy i dietetycy.

Zaburzenia podstawowych wzorców ruchowych wykorzystywanych w czynnościach dnia codziennego lub w wyniku długotrwałego przeciążenia, są często spotykane u sportowców, ale także u pracowników biurowych i osób wykonujących stałe czynności w pracy.

Jeśli nie zostaną w porę zdiagnozowane i skorygowane prowadzą do powstania kumulacji mikrouszkodzeń, przeciążeń, a w rezultacie do dysfunkcji narządu ruchu, z towarzyszącym uciążliwym bólem.

W Orto Reha Sport zespół wykwalifikowanych terapeutów dostosowuje indywidualny program rehabilitacji pourazowej do potrzeb pacjenta. Stosujemy metody terapii manualnej stawów i układu mięśniowo-powięziowego oraz ćwiczenia poprawiając zdolności motoryczne u pacjentów po urazach.

Takie postępowanie przyczynia się do tego by ruch był bardziej ergonomiczny, bezpieczny, funkcjonalny i najważniejsze bezbolesny. Jako uzupełnienie rehabilitacji pourazowej stosujemy fizykoterapię, terapię falą uderzeniową ESWT, elektroterapię, laser, ultradźwięki, krioterapię, igłowanie suche punktów spustowych oraz kinesiotaping. Rehabilitacja sportowa to szereg procedur które specjaliści Orto Reha

SPORT stosują w celu zapewnienia pacjentom precyzyjnej i sprawnej diagnostyki, przeprowadzenia skutecznego procesu leczenia i rehabilitacji w przypadku urazu, ale także upowszechniania profilaktyki urazowych uszko dzeń narządu ruchu.

Dla nas liczy dobry wynik leczenia, dlatego wszystkie praktyki stosowane w rehabilitacji nastawione są na powrót pacjenta do pełnej sprawności ruchowej i poprawę jego komfortu życia.

Dzięki naszym krótko i długofalowym programom rehabilitacji sportowej i pourazowej pacjent będzie mógł szybko wrócić do sprawności ruchowej. Naszym celem jest również promowanie przyzwyczajeń mających na celu jak najdłuższe utrzymanie sprawności przez pacjenta.

Woman doctor

Informacje praktyczne

Szanowni Państwo skierowanie na rehabilitację w OrtoRehaSport jest niezbędne tylko po zabiegach ortopedycznych.

Na rehabilitację należy przybyć kilka minut przed rozpoczęciem terapii, zabrać luźny strój sportowy, obuwie zmianowe oraz ręcznik. Rehabilitacja dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla skuteczności leczenia i jego trwałych efektów ważna jest konsekwencja, która polega na możliwie najlepszym wykorzystaniu zarówno swoich możliwości, ale także czasu i umiejętności terapeuty.

waves

Wskazania

Specjalizujemy się w leczeniu zachowawczym, po zabiegach ortopedycznych, w przygotowaniu przedoperacyjnym, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, oraz prewencji dolegliwości bólowych.

Man doctor

Nasz zespół

W OrtoRehaSport Państwa leczeniem zajmie się zespół specjalistów.

czytaj wiecej

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

PODGÓRZE DUCHACKIE:
Łużycka 70a/1
30-693 Kraków

ŚRÓDMIEŚCIE:
Dwernickiego 8/1
31-530 Kraków

BRONOWICE:
Zarzecze 136a
Kraków 30-134

NOWA HUTA:
os Niepodległości 2
31-861 Kraków


kontakt@ortorehasport.com
tel.: 515 29 49 49
tel.:

Znajdziesz nas na facebook'u

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Orto Reha SPORT 2019.

Skontaktuj się: 515 29 49 49 | facebook