waves
Woman doctor

Igłoterapia punktów spustowych

Woman doctor

Efektywna terapia stosowana w leczeniu bólu mięśniowo-powięziowego jako uzupełnienie terapii punktów spustowych. Aplikowane są igły akupunkturowe o średnicy 0,3mm. Celem terapii jest precyzyjne umiejscowienie igły w punkcie spustowym lub napiętym paśmie mięśniowym, gdzie w konsekwencji na drodze odruchowej dochodzi do jego rozluźnienia i zmniejszenia dolegliwości bólowych. Zabieg igłowania suchego często łączy się z terapią manualną i fizykoterapią.

W Orto Reha SPORT igłoterapia punktów spustowych wykonywana jest przez wykwalifikowanych terapeutów zgodnie z obowiązującymi procedurami. Fizjoterapeuta podczas zabiegu igłoterapii punktów spustowych wprowadza jałową igłę akupunkturową jednorazowego użytku, po uprzednim zdezynfekowaniu skóry pacjenta. Przed rozpoczęciem terapii pacjent jest in formowany o wszystkich wskazaniach, przeciwskazaniach i ewentualnych skutkach ubocznych terapii punktów spustowych.

Igłoterapię punktów spustowych stosuje się we wszelkiego rodzaju dolegli wościach ze strony układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno o charakterze miejscowym, np bóle kręgosłupa, bóle stawów, jak i w bólach rzutowanych np bólach głowy. Igłoterapia punktów spustowych stosowana jest również w leczeniu blizn, w celu poprawy ich elastyczności i umożliwienia i zwiększenia skuteczności rehabilitacji po urazach i zabiegach.

Informacje praktyczne

Szanowni Państwo skierowanie na rehabilitację w OrtoRehaSport jest niezbędne tylko po zabiegach ortopedycznych.

Na rehabilitację należy przybyć kilka minut przed rozpoczęciem terapii, zabrać luźny strój sportowy, obuwie zmianowe oraz ręcznik. Rehabilitacja dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla skuteczności leczenia i jego trwałych efektów ważna jest konsekwencja, która polega na możliwie najlepszym wykorzystaniu zarówno swoich możliwości, ale także czasu i umiejętności terapeuty.

waves

Wskazania

Specjalizujemy się w leczeniu zachowawczym, po zabiegach ortopedycznych, w przygotowaniu przedoperacyjnym, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, oraz prewencji dolegliwości bólowych.

Man doctor

Nasz zespół

W OrtoRehaSport Państwa leczeniem zajmie się zespół specjalistów.

czytaj wiecej

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

PODGÓRZE DUCHACKIE:
Łużycka 70a/1
30-693 Kraków

ŚRÓDMIEŚCIE:
Dwernickiego 8/1
31-530 Kraków

BRONOWICE:
Zarzecze 136a
Kraków 30-134

NOWA HUTA:
os Niepodległości 2
31-861 Kraków


kontakt@ortorehasport.com
tel.: 515 29 49 49
tel.:

Znajdziesz nas na facebook'u

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Orto Reha SPORT 2019.

Skontaktuj się: 515 29 49 49 | facebook