waves
Woman doctor

Terapia manualna kręgosłupa

Woman doctor

Dzięki terapii manualnej kręgosłupa terapeuta jest w stanie wykryć nieprawidłowości o podłożu ortopedycznym oraz neurologicznym i zastosować odpowiednio dobrane techniki przeciwbólowe oraz stymulujące daną tkankę do regeneracji.

Terapia manualna pomaga w leczeniu schorzeń, powodujących ból i dysfunkcje w danym obszarze naszego ciała. Odpowiednio dobrane techniki terapii manualnej pozwalają pozbyć się bólu i zapobiegać jego powstawaniu w przyszłości. Terapia manualna jest metodą całkowicie zgodną z fizjologią ludzkiego ciała, co daje jej przewagę nad inwazyjnymi metodami schorzeń ortopedycznych, czy neurologicznych.

Termin terapia manualna pochodzi od słowa manus = (łac) dłoń oraz therapeia = (grec) opieka/służba/oferowanie pomocy chorym.

Terapia manualna to badanie, rozpoznanie, ocena a następnie leczenie odwracalnych zaburzeń strukturalnych narządu ruchu-stawów, mięśni, nerwów. Celem tej metody jest przywrócenie fizjologicznej ruchomości w stawach i zablokowanych partiach kręgosłupa, a także zmniejszenie bólu. Terapia manualna kręgosłupa obejmuje indywidualnie dobrane techniki, w tym manualne mobilizacje stawów obwodowych i kręgosłupa (trakcja, kompresja, ślizg), terapię tkanek miękkich i neuromobilizacje.

W tej metodzie rehabilitacji kluczowe jest właściwe rozróżnienie zaburzeń struktury stawowej od mięśniowej i nerwowej, następnie znalezienie struktury dającej pierwotne objawy, z uwzględnieniem jej wrażliwości i przeciwwskazań tak, aby ostatecznie ustalić indywidualny plan terapii.

Główne wskazania do terapii to bóle kręgosłupa, uszkodzenia elementów okołostawowych i tkanek miękkich (w wyniku złamania, zwichnięcia, skręcenia), stany napięcia mięśni, nerwobóle, leczenie pooperacyjne czy, urazy sportowe, zmiany zwyrodnieniowe, bóle głowy, migreny, zaburzenia snu, przewlekłe zmęczenie, uczucie ciągłego napięcia Leczenie ukierunkowane jest nie tylko na dolegliwości fizyczne, ale również aspekty psychiczne oraz powiązania socjalne, a zespół wykwalifikowanych terapeutów Orto Reha SPORT dostosowuje indywidualny program terapii manualnej stawów i układu mięśniowo-powięziowego do potrzeb pacjenta.

Informacje praktyczne

Szanowni Państwo skierowanie na rehabilitację w OrtoRehaSport jest niezbędne tylko po zabiegach ortopedycznych.

Na rehabilitację należy przybyć kilka minut przed rozpoczęciem terapii, zabrać luźny strój sportowy, obuwie zmianowe oraz ręcznik. Rehabilitacja dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla skuteczności leczenia i jego trwałych efektów ważna jest konsekwencja, która polega na możliwie najlepszym wykorzystaniu zarówno swoich możliwości, ale także czasu i umiejętności terapeuty.

waves

Wskazania

Specjalizujemy się w leczeniu zachowawczym, po zabiegach ortopedycznych, w przygotowaniu przedoperacyjnym, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, oraz prewencji dolegliwości bólowych.

Man doctor

Nasz zespół

W OrtoRehaSport Państwa leczeniem zajmie się zespół specjalistów.

czytaj wiecej

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

PODGÓRZE DUCHACKIE:
Łużycka 70a/1
30-693 Kraków

ŚRÓDMIEŚCIE:
Dwernickiego 8/1
31-530 Kraków

BRONOWICE:
Zarzecze 136a
Kraków 30-134

NOWA HUTA:
os Niepodległości 2
31-861 Kraków


kontakt@ortorehasport.com
tel.: 515 29 49 49
tel.:

Znajdziesz nas na facebook'u

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Orto Reha SPORT 2019.

Skontaktuj się: 515 29 49 49 | facebook