waves
Woman doctor

Terapia manualna kręgosłupa

Woman doctor

Polega na diagnozowaniu i leczeniu odwracalnych zaburzeń strukturalnych narządu ruchu – stawów, mięśni, nerwów. Terapia obejmuje indywidualnie dobrane techniki, w tym manualne mobilizacje stawów obwodowych i kręgosłupa (trakcja, kompresja, ślizg), terapii tkanek miękkich i neuromobilizacje. Celem tej metody jest przywrócenie fizjologicznej ruchomości w stawach i zablokowanych partiach kręgosłupa, a także zmniejszenie bólu. Główne wskazania do terapii to: bóle kręgosłupa, uszkodzenia elementów okołostawowych i tkanek miękkich (w wyniku złamania, zwichnięcia, skręcenia), stany napięcia mięśni, nerwobóle, a także leczenie pooperacyjne czy urazy sportowe, zmiany zwyrodnieniowe, bóle głowy, migreny, zaburzenia snu, przewlekłe zmęczenie, uczucie ciągłego napięcia.

Funkcjonalna Terapia Manualna wg Koncepcji Mulligana Polega na połączeniu ślizgowego ruchu biernego wykonywanego przez fizjoterapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta. Zaletą jest całkowita bezbolesność stosowanych technik, funkcjonalne obciążenie powierzchni stawowych siłą grawitacji i wykonanie odpowiedniej liczby powtórzeń ruchu terapeutycznego w celu reedukacji układu nerwowego. Terapia często łączona z tapingiem nieelastycznym, a pacjent wykonuje indywidualnie dobranie ćwiczenia w domu, aby utrwalić efekt terapii.

Informacje praktyczne

Szanowni Państwo skierowanie na rehabilitację w OrtoRehaSport jest niezbędne tylko po zabiegach ortopedycznych.

Na rehabilitację należy przybyć kilka minut przed rozpoczęciem terapii, zabrać luźny strój sportowy, obuwie zmianowe oraz ręcznik. Rehabilitacja dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla skuteczności leczenia i jego trwałych efektów ważna jest konsekwencja, która polega na możliwie najlepszym wykorzystaniu zarówno swoich możliwości, ale także czasu i umiejętności terapeuty.

waves

Wskazania

Specjalizujemy się w leczeniu zachowawczym, po zabiegach ortopedycznych, w przygotowaniu przedoperacyjnym, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, oraz prewencji dolegliwości bólowych.

Man doctor

Nasz zespół

W OrtoRehaSport Państwa leczeniem zajmie się zespół specjalistów.

czytaj wiecej

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

Orto Reha SPORT
ul. Solskiego 7/69
31-216 Kraków
NIP 659-14-81-944

Orto Reha SPORT
ul. Żeleńskiego 86
31-353 Kraków

Orto Reha SPORT
ul. Łużycka 70a/1
30-693 Kraków


kontakt@ortorehasport.com
tel.: 515 29 49 49
tel.: 725 725 800

Znajdziesz nas na facebook'u

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Orto Reha SPORT 2019.

Skontaktuj się: 515 29 49 49 | facebook