waves
Woman doctor

Terapia Tkanek Miękkich

Woman doctor

Terapia tkanek miękkich polega na stosowaniu szeregu technik manualnych w celu zmniejszenia lub usunięcia napięć struktur mięśniowo-powięziowych i wyeliminowaniu patologii układu mięśniowo- powięziowego w tym ścięgien, mięśni, więzadeł oraz powięzi (takich jak: restrykcje powięziowe, blizny, sklejenia, zgrubienia, zwłóknienia, zwłókniałe grudki i przewlekłe zapalenie).

Terapie tkanek miękkich znajdują zastosowanie w leczeniu mięśniowo-powięziowych zespołów bólowych np. kręgosłupa, chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych, wadach postawy, a także w przypadku, gdy pacjent uskarża się na sztywność mięśni i ma ograniczone ruchy, w leczeniu obrzęków, ze względu na fakt, że terapia ta uważana jest za bezpieczną i nieinwazyjną. W terapii tkanek miękkich stosujemy różne techniki i należą do nich:

  • techniki energizacji mięśni,
  • mięśniowo-powięziowe rozluźnienie,
  • techniki aktywnego rozluźniania,
  • techniki masażu tkanek głębokich,
  • techniki punktów spustowych
  • drenaż limfatyczny

Celem terapii tkanek miękkich jest przywrócenie fizjologicznej funkcji narządów, a także zmniejszenie bólu.

W terapii tkanek miękkich kluczowe jest właściwe rozróżnienie zaburzeń struktury stawowej od mięśniowej i nerwowej, następnie znalezienie struktury dającej pierwotne objawy, z uwzględnieniem jej wrażliwości i przeciwwskazań tak, aby ostatecznie ustalić indywidualny plan terapii.

Informacje praktyczne

Szanowni Państwo skierowanie na rehabilitację w OrtoRehaSport jest niezbędne tylko po zabiegach ortopedycznych.

Na rehabilitację należy przybyć kilka minut przed rozpoczęciem terapii, zabrać luźny strój sportowy, obuwie zmianowe oraz ręcznik. Rehabilitacja dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla skuteczności leczenia i jego trwałych efektów ważna jest konsekwencja, która polega na możliwie najlepszym wykorzystaniu zarówno swoich możliwości, ale także czasu i umiejętności terapeuty.

waves

Wskazania

Specjalizujemy się w leczeniu zachowawczym, po zabiegach ortopedycznych, w przygotowaniu przedoperacyjnym, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, oraz prewencji dolegliwości bólowych.

Man doctor

Nasz zespół

W OrtoRehaSport Państwa leczeniem zajmie się zespół specjalistów.

czytaj wiecej

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

PODGÓRZE DUCHACKIE:
Łużycka 70a/1
30-693 Kraków

ŚRÓDMIEŚCIE:
Dwernickiego 8/1
31-530 Kraków

BRONOWICE:
Zarzecze 136a
Kraków 30-134

NOWA HUTA:
os Niepodległości 2
31-861 Kraków


kontakt@ortorehasport.com
tel.: 515 29 49 49
tel.:

Znajdziesz nas na facebook'u

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Orto Reha SPORT 2019.

Skontaktuj się: 515 29 49 49 | facebook