waves
Woman doctor

Metoda PNF

Woman doctor

PNF (Proprioceptywne Torowanie Nerwowo – Mięśniowe) jest metodą, której głównym celem jest przywrócenie fizjologicznych wzorców ruchowych ograniczonych przez uraz lub przewlekłą chorobę. W metodzie PNF postrzega się pacjenta w sposób całościowy, wykorzystując zdrowe regiony ciała. W PNF zaaplikowany ruch jest naturalny, przebiegający trójpłaszczyznowo i zbliżony do czynności dnia codziennego. Metoda PNF jest przyjazna dla pacjenta, w pełni bezbolesna i ukierunkowana na poprawienie funkcji motorycznej. Fizjo terapeuta we współpracy z pacjentem stosuje techniki stabilizujące, rozluźniające, wspomagające ruch i koordynację. Wykorzystuje silne odcinki ciała i umiejętności pacjenta oraz aktywizuje go do współuczestnictwa w planowa niu terapii i kontynuacji ćwiczeń w domu.

Przed podjęciem terapii PNF pacjent sam określa cel, jaki chce osiągnąć w pracy z terapeutą. Specjalista Orto Reha SPORT tak planuje program leczenia, by cel ten był jak najbardziej osiągalny. Podczas ćwiczeń PNF pacjent dostaje krótkie i jasne komendy dotyczące sposobu wykonywania poleceń, jest w kontakcie manualnym z terapeutą i cały czas utrzymuje z nim kontakt wzrokowy, by ten mógł kontrolować i korygować wykonywane zadania. Jednym z podstawowych celów metody PNF jest usprawnienie funkcjonowania pacjenta w życiu codziennym. Oraz edukacja pacjenta, który zdobyte umiejętności i wyuczone wzorce stosuje w życiu codziennym. Dlatego terapeuta Orto Reha SPORT wprowadza elementy samoobsługi z wykorzystaniem przedmiotów używanych na co dzień, np. poruszanie się w obrębie łóżka, sięganie po przedmioty, zmiana pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie czy chodzenie. Efekty współpracy nie tylko polepszają jakość życia pacjenta, ale również motywują pacjenta do działania.

Informacje praktyczne

Szanowni Państwo skierowanie na rehabilitację w OrtoRehaSport jest niezbędne tylko po zabiegach ortopedycznych.

Na rehabilitację należy przybyć kilka minut przed rozpoczęciem terapii, zabrać luźny strój sportowy, obuwie zmianowe oraz ręcznik. Rehabilitacja dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla skuteczności leczenia i jego trwałych efektów ważna jest konsekwencja, która polega na możliwie najlepszym wykorzystaniu zarówno swoich możliwości, ale także czasu i umiejętności terapeuty.

waves

Wskazania

Specjalizujemy się w leczeniu zachowawczym, po zabiegach ortopedycznych, w przygotowaniu przedoperacyjnym, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, oraz prewencji dolegliwości bólowych.

Man doctor

Nasz zespół

W OrtoRehaSport Państwa leczeniem zajmie się zespół specjalistów.

czytaj wiecej

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

Orto Reha SPORT
ul. Solskiego 7/69
31-216 Kraków
NIP 659-14-81-944

Orto Reha SPORT
ul. Żeleńskiego 86
31-353 Kraków

Orto Reha SPORT
ul. Łużycka 70a/1
30-693 Kraków

Orto Reha SPORT
ul. Dwernickiego 8
31-530 Kraków


kontakt@ortorehasport.com
tel.: 515 29 49 49
tel.: 725 725 800

Znajdziesz nas na facebook'u

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Orto Reha SPORT 2019.

Skontaktuj się: 515 29 49 49 | facebook